Skoči na glavno vsebino

V petek, 20. 11. 2015 smo v okviru vseslovenskega tradicionalnega zajtrka http://tradicionalni-zajtrk.si/ (kruh, maslo, med in mleko) gostili čebelarja Gorazda Gradišnika. Z njim so se v enoti Živ žav pogovarjali otroci najstarejših oddelkov.  Med drugim so ga spraševali:

»Kdaj nas pičijo čebele?« »Kaj čebele jejo?« »Ali imajo čebele kraljico?« »Zakaj pokrijejo čebele med?« »Koliko čebelic živi v panju?« »Kdo je oče vseh čebelic?« »Koliko časa traja, da se izležejo mlade čebele?«

Čebelar jim je z veseljem odgovarjal  na zastavljena vprašanja ter jih ob pripravljenem materialu (panj, satje, satnice, čebelji vosek …) spodbudil k neposrednemu izkušenjskemu doživljanju in učenju.

Za prijetno, zanimivo in poučno dopoldne se g. Gradišniku lepo zahvaljujemo.

Sanela Nikolić, dipl. vzg. in Nenad Vranešević, prof., vzg. predšol. otrok

no images were found

Dostopnost