Skoči na glavno vsebino

Mesec december, napolnjen z vonjem cimeta, vanilje in mandarin nam v enoti Ringa raja vsako leto postreže s pestro paleto dogajanj. Z otroki smo se vrnili v čas, ko so živeli naši stari starši in se posvetili starodavnim šegam in običajem (D. Kunaver, B. Lipovšek: Starodavne šege in običaji ob Božiču in Novem letu); odkrivali smo pravi čar praznikov, polni toplih misli, lepih želja, objemov in stiskov rok.

Obiskali smo Praznično Celje, poslikali lampijonček, ki krasi Savinjsko nabrežje in izdelali čarobne vile, ki krasijo smrečico v Hermanovem brlogu. Prebirali smo pravljice s praznično vsebino, okušali in vonjali raznovrstne dišave, se sladkali s piškotki, ki so nastali izpod spretnih otroških prstov, ob spremljavi na instrumente pa predvsem veliko rajali in prepevali.

Aleksandra Conradi

Dostopnost