Skoči na glavno vsebino

V hišo Ringa raja je zašla vila. Pa to ni bila navadna vila. Bila je vila Vilinka, ki je nekje na poti izgubila otroke Potipitipalčke. Samo oni so namreč poznali pravi odgovor, pravo čarobnost prazničnih dni. Iskala je torej te Potipitipalčke in za pomoč prosila vilo Knjigožerko in vilo Dobrega okusa. Tavala je in tavala, dokler ni našla vile Dobre glasbe, ki ji je pokazala pravo pot do otrok. Samo oni so vedeli, kaj pomeni prava čarobnost prazničnih dni: nasmeh, ki ga nekomu podariš, prijazna beseda in objem … prava sreča je v malih stvareh. In prav to srečo smo skupaj z vilami, otroki in starši spustili med oblake. Naj nas le spremlja v prihajajočem letu. Srečno!

(Pravljična zgodba o Vilinki in iskanju sreče je nastala po predlogi Eve Janković, mamice ene od varovank.)

no images were found

Dostopnost