Skoči na glavno vsebino

Igra na otroških igriščih v Celju ne ogroža zdravja otrok

Celje, 16. marec 2016 – Glede na televizijska prispevka o onesnaženosti otroških igrišč v Celju, ki sta v zadnjih dneh povzročila zaskrbljenost med občani, želi Mestna občina Celje pojasniti nekatera dejstva, ki so ključna za pravilno razumevanje te problematike. Raziskave namreč potrjujejo, da otroci z igro na otroških igriščih v Celju (tudi v peskovnikih) niso zdravstveno ogroženi. Če bodo strokovnjaki ocenili, da je potrebno analizirati krvne vzorce otrok, bo Mestna občina Celje takšno analizo naročila.

Marko Zupan, ki je pred kratkim v imenu Biotehniške fakultete analiziral vzorce zemlje z igrišča vrtca Zarja na Lavi (kar je bila osnova za omenjena televizijska prispevka), je v ugotovitvah zapisal tudi:

»Izmerjene vrednosti vseh treh elementov so malo večje od opozorilnih vrednosti in precej manjše od kritičnih vrednosti, zato v splošnem takšna tla sicer smatramo kot onesnažena, vendar bi lahko uporabili tudi pridevnik ne močno onesnažena.«

Podrobneje v priponki.

Fotografija je z igrišča Vrtca Zarja na Lavi.

Otroška igrišča v Celju

Informacija o vzorčenju tal v enoti Iskrica

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dostopnost