Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 9. 5. 2016 se je v celjskem mestnem središču odvijala zaključna prireditev projekta Evropska vas. Med 20-imi sodelujočimi osnovnimi in srednjimi šolami, se je s svojo stojnico predstavil tudi Vrtec Zarja Celje.

Letošnje leto smo v okviru projekta Evropska vas obeležili 170-obletnico prihoda prvega vlaka v Celje in z otroki raziskovali, kako so potovali nekoč in kako potujemo danes. Pogovarjali smo se o potovanjih z vlakom, prisluhnili pa smo tudi spominom stare gospe. Sprehodili smo se skozi samotno potovanje svetovljanke in popotnice, Celjanke Alme Karlin. Na stojnici smo predstavili izdelke, ki so nastali tekom procesnega raziskovanja. Na odru je nastopil zborček enote Ringa raja s pesmima Vozi me vlak v daljave in Ta vlak.

A. Conradi, vodja projektne skupine Vrtca Zarja

Dostopnost