Skoči na glavno vsebino

Na igrišču enote Mehurček se je v sredo, 25. 5. 2016 odvijalo  športno popoldne oddelkov od 1 do 4 let (Kresnička, Murenček, Lunica in Mavrica). Skozi celo leto smo vsakodnevno razvijali in spodbujali otrokov gibalni razvoj preko raznih gibalnih dejavnosti. Prireditev se je ob koračnici začela s prihodom oddelkov do začetnih postaj, pozdravnemu govoru, prisluhnili pa smo tudi slovenski himni. Gibalne dejavnosti so se ob glasbeni podlagi odvijale po postajah, kjer smo si razvijali spretnost, moč, ravnotežje: ciljanje z žogami, skok v globino, vlečenje vrvi, igra s ponjavo, potiskanje gugalnikov/vlečenje kartonastih škatel ter gibalno uprizarjanje ob glasbi z baloni in obroči s trakovi. Otroci so pri izvajanju gibalnih nalog imeli še večjo motivacijo, saj so jih starši glasno spodbujali in navijali.

Po končanih gibalnih nalogah smo podelili medalje, katere so otroci sprejeli z velikim veseljem in ponosom. Ob koncu prireditve pa smo skupaj s starši in otroki odplesali zaključni ples ter se s pozitivnimi občutki razšli.

Špela Gajšek, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost