Skoči na glavno vsebino

V decembrskem času se bodo v večini naših domov začele priprave na bližajoče se praznike. V naši skupini smo se že lotili peke prazničnih dobrot. Za pomoč smo prosili našega peka Mišmaša iz Miševega, ki nam je priporočil odličnega peka Bogdana in izvrstno slaščičarko Zaliko.

V naši igralnici je čarobno zadišalo po piškotih. Pek in slaščičarka sta nam pričarala zabavno in nadvse ustvarjalno dopoldne. Otroci so testo valjali, ga z modelčki izrezovali in oblikovali piškote najrazličnejših oblik. Nazadnje smo se lotili krašenja s čokolado, barvnimi mrvicami, zvezdicami, lešniki …

Otroci so se prepustili otroški razigranosti in ustvarjalnosti. Ugotovili so, da je peka prazničnih dobrot v dobri družbi odlična zabava – sladka zabava.

Milena Kosmač in Nataša Koštomaj

Dostopnost