Skoči na glavno vsebino

V oddelku Baloni smo se skupaj z otroki odločili, da se kot skupina prijavimo v nagradni natečaj Eko smreka, saj smo se predhodno zelo dobro seznanili z življenjem čebel. V raziskovanje in spoznavanje teh živali nas je popeljala glavna junakinja knjige Iz dnevnika čebelice Medke. Otroci so prišli do pomembne ugotovitve in sicer, da bi bilo zaželeno, če bi se čebele v gozdu pogosteje pojavljale, saj bi z opraševanjem bistveno prispevale k ohranjanju biotske raznovrstnosti. Razmišljali smo o čebelji paši in iskali različne rešitve, kako bi jih privabili v naš gozd. Navdih so nam bila prenosna bivališča za žuželke, ki bi s svojo barvitostjo in z značilnimi vzorci cvetov privabljala te koristne živali. Bivališča bi seveda obesili v času medenja na smreke, ki so najpomembnejši vir gozdne paše pri nas.

Torej, okraševanja smreke smo se lotili na eko način. Kot osnovni material smo uporabili različne ostanke izsekov kartonske embalaže, raznobarvne stare kavne skodelice, večslojni karton, rumeno prejo, rafijo in satovje iz voska. Otroci so bili pri izdelovanju čebelic zelo ustvarjalni, kar se je predvsem odražalo v raznolikosti in edinstvenosti vsakega izdelka posebej.

Milena Kosmač in Nataša Koštomaj

Dostopnost