Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Zarja smo v okviru športnega programa Mali sonček vključeni vsi oddelki v starosti od 2 leta dalje. Ena izmed številnih dejavnosti, s pomočjo katerih spodbujamo otrokov gibalni razvoj je skupni izlet z otroki, starši in strokovnimi delavci. Tako smo se v sončnem popoldnevu zbrali pred Osnovno šolo Lava starši in otroci oddelkov Lunica ter Mavrica. Skupaj smo si zadali cilj, da obiščemo bližnjo  kmetijo na Babnem,  kjer nas je pričakal gospodar Andrej. Seveda smo že na poti do kmetije raziskovali naravno okolje, predvsem pa so nas navdušile račke v potoku Koprivnica, ki so nam še kako polepšale pomladni popoldan. Na kmetiji smo spoznali in si ogledali odrasle konje, žrebičke, koze, mlade kozličke, krave in kokoši.  Otroci  pa so bili poleg srečanja z različnimi živalmi še posebej navdušeni nad traktorjem, ki je bil parkiran na dvorišču kmetije. Marsikdo izmed njih se je želel usesti nanj, v prvi vrsti pa predvsem fantje. Polni prijetnih vtisov in dobre volje smo se nato vrnili na zbirno mesto, naslednji dan pa smo vse skupaj podoživljali ob ogledu slikanic in različnih knjig o domačih živalih oz. o živalih, ki smo jih videli na kmetiji.

Zapisala: Mojca Sirk, dipl. vzg.

Dostopnost