Skoči na glavno vsebino

V enoti Čira čara se v toplih poletnih dneh trudimo, da otrokom dnevno omogočamo bogato paleto najrazličnejših ustvarjalnih dejavnosti na prostem. V teh dneh se otroci aktivno vključujejo v igre z vodo, likovno ustvarjajo in se igrajo domišljijske igre z igračami, ki jih prinesejo od doma. Vključujejo se v  simbolne in konstrukcijske igre. Lovijo »čarobne« pajke, mravlje, pikapolonice in neznane »bibe«.

V peskovniku gradijo peščene gradove, »hotele« za mravlje, kuhajo se različne »pojedine«, katerih sestavine so na dosegu roke kot so mivka, kamni, palice, veje, listje, trava, marjetice … Vključujejo se v različne gibalne in gibalno-rajalne igre. Otrokom omogočamo tudi čutno doživljanje in igro z nestrukturiranim materialom v mivki.

Seveda pa med drugim poskrbimo, da otroci tekom dneva zaužijejo dovolj tekočine. Vsekakor pa se ob vsem poletnem, vročem živžavu zabavamo tudi vzgojitelji in se nemalokrat srčno nasmejemo vsem otroškim domislicam in ustvarjalnim idejam.

Strokovni delavci enote Čira čara

Dostopnost