Skoči na glavno vsebino

V okviru jesenskega srečanja smo se otroci, starši in vzgojiteljice oddelkov Jabolko ter Češnja odpravili na orientacijski izlet po gozdni poti. Naša izhodiščna točka je bil kip Splavar, kjer nas je pričakal »Ježek«, ki nam je v nadaljevanju skozi pohod pripravljal različne miselne naloge in nas z njihovo pomočjo pripeljal vse do zadanega cilja. Med drugim smo iskali pravo pot in se urili v pridobivanju spretnosti z vidika orientacije, reševali uganke, prepevali otroške pesmi, prisluhnili deklamaciji, objeli drevo, ga opazovali in tipali lubje. Prav zanimivo je bilo iskanje storžev in kostanja v naravnem okolju, skratka raziskovanje same gozdne poti, ki nam je odpirala ogromne možnosti za razvoj domišljijskega doživljanja posameznih vsebin. Pred prihodom na cilj pa smo se srečali s prav posebnim izzivom s strani »ježka«, namreč poiskati smo morali presenečenje, katerega vsebina je bila okusna popoldanska malica, ki je izredno prijala po prehojeni poti.

Naše čarobno jesensko  popoldne se je zaključilo s prepevanjem otroških pesmi in  ljudskim plesom, katerega koreografijo smo izvedli skupaj s starši.

Zapisali: Regina Jernejc in Špela Kovačič

Dostopnost