Skoči na glavno vsebino

Leto 2017 je leto častitljivih okroglih jubilejev, praznujemo namreč: 100. rojstni dan Martina Krpana, 60. rojstni dan Muce Copatarice, 90. rojstni dan Ančke Gošnik Godec in Marlenke Stupica ter 80. rojstni dan Polonce Kovač.

V okviru natečaja smo ob 100. obletnici izida prve izvirne slikanice Frana Levstika Martin Krpan z ilustracijami Hinka Smrekarja praznovali tudi v naši ustanovi. Vsega skupaj se je odzvalo 147 vrtcev, osnovnih šol in drugih vzgojno-izobraževalnih ustanov.

Na razstavo slovenskih slikanic smo se pripravljali skozi celoten mesec oktober in tako k sodelovanju povabili tako otroke kot starše , ki so zavzeto prinašali slikanice od doma. Samo razstavo smo obogatili in oblikovali še privlačnejšo z dodajanjem nam že znanih lutk kot so Muca Copatarica, Maček Muri in Pedenjped ter tako skupaj pričarali vsem nam bogato paleto kulturnih dogodkov, ki so se vrstili tako v dopoldanskem času kot tudi v času, ko so starši prihajali po svoje otroke.

Bilo je čarobno, pravljično in nepozabno doživetje.

Strokovni delavci Vrtca Zarja

Dostopnost