Skoči na glavno vsebino

December je najbolj čaroben praznični mesec tako za otroke, starše kot tudi za vse strokovne delavce v vrtcu. Obdaja nas misel obarvana z različnimi pravljičnimi junaki, v kateri se zasveti na tisoče različnih lučk in zaiskri marsikatero oko. To je mesec veselja, mesec pričakovanj, posebnih obdarovanj in za trenutek se nam zazdi, da čas teče le nekoliko počasneje. To je tudi mesec, v katerem vsakdanja drevesa postanejo novoletne smrečice, ki pogosto krasijo naše domove, mesta in vrtčevske igralnice. K ustvarjanju te pravljične čarobnosti pa so v enoti pripomogli tudi starši, ki so skupaj z otroki ustvarjali praznično dekoracijo v delavnicah, na temo Sneguljčica in sedem palčkov.

Pri ustvarjanju so se nizale ideje druga za drugo in tako smo izdelali različne smrečice, škrate oz. palčke, zvezdice, pravljično hišo, okraske iz slanega testa in praznične svetilke. Z nastalimi dekoracijami v delavnicah smo v prvih decembrskih dneh skupaj z najmlajšimi okrasili vrtčevske prostore in novoletno smreko v skupnem prostoru ter si tako pričarali spodbudno okolje za doživljanje vsega lepega.

Janja Koštomaj Kožar, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost