Skoči na glavno vsebino

December je čarobni praznični mesec, ki pri marsikomu prebuja prijetne občutke, še posebej pri otrocih, katerim se ob vseh teh pravljičnih doživetjih nemalokrat zaiskrijo iskrice sreče v očeh. Tudi v enoti Mehurček so se odvijale tako kot drugje predpraznične priprave, ki nas nekako vsako leto zapored notranje obogatijo ter polepšajo čas velikih pričakovanj na prihod dobrih mož v našo deželo, v družbi pravljičnih junakov. Tako odrasli kot otroci si skupaj prizadevamo, da soustvarjamo bogato in spodbudno učno okolje za doživljanje vsega lepega v sproščujočem in umirjenem vzdušju.

K ustvarjanju  čarobnosti so pripomogli tudi starši, ki so skupaj z otroki na delavnicah ustvarjali domiselno ter inovativno dekoracijo, s katero smo polepšali prostore našega vrtca in jim dodali praznični čar. Tekom priprav in doživljanja so nas prav tako skozi različne dejavnosti vodili oz. spremljali pravljični junaki skupaj s Sneguljčico, katere s prečudovito predstavo so nas razveselili vzgojitelji v našem kulturnem hramu. Poleg vsega naštetega smo izdelovali voščilnice, pekli slastne piškote po receptu peka Mišmaša, krasili smrečico, se družili ob prepevanju prazničnih pesmi in izražali svoja bogata doživetja skozi plesno ustvarjalni gib. V veselem pričakovanju dedka Mraza se počasi poslavljamo od iztekajočega leta in veselimo vseh novih dogodivščin v novem letu, ki je pred nami.

Mojca Sirk, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost