Skoči na glavno vsebino

Postati kulturen, ostati kulturen, razvijati kulturo v sebi, v svojem ožjem in širšem okolju, je pomembno poslanstvo vsakega odraslega. To je prav gotovo nekaj, kar ni povsem samoumevno ali pride kar samo po sebi. Ravno iz tega razloga, je eden od glavnih ciljev vseh strokovnih delavcev posredovanje kulturnih dobrin. V vrtcu se vsakodnevno odvija ogromno dejavnosti, s katerimi spodbujamo razvoj tovrstnih kompetenc, a ravno praznik slovenske kulture nam predstavlja še posebej velik izziv, tako za otroke kot tudi odrasle.

Ta veseli dan kulture smo v enoti Čira čara zasnovali kot prijetno druženje vseh oddelkov, tako mlajših kot starejših. Otroci so se predstavili z deklamacijami, plesom ter izštevankami in prstnimi igrami. Prisluhnili smo pevskemu zboru in skupaj prepevali ob ubranih zvokih harmonike, z zapeto Zdravljico pa se spomnili našega največjega pesnika, Franceta Prešerna. Kulturno obarvano dopoldne smo zaključili z ogledom skupnega prostora v enoti, kjer smo pripravili galerijo izdelkov otrok, ki so se tekom preteklih mesecev umetniško izražali s pomočjo različnih likovnih tehnik.

Zapisala: Barbara Turk, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost