Skoči na glavno vsebino

Mamica enega od fantkov iz oddelka Vijolica nas je prijazno povabila na ogled gasilske postaje Ljubečna. Povabilu smo se seveda v enoti z veseljem odzvali in vsi skupaj tako nestrpno čakali na ta ponedeljek. Sprva smo si ogledali gasilski in ciglarski muzej, ki je urejen kar v samih prostorih gasilske postaje, nato pa so nas še popeljali skozi celotno zgodovino gasilstva, kjer smo se pobliže seznanili z razvojem gasilske opreme oz. s spreminjanjem le te skozi določeno časovno obdobje. Po ogledu muzeja so nam, predvsem na veliko veselje otrok, pokazali še trenutno opremo in vozila, ki jo uporabljajo pri nujnih intervencijah oz. pri gašenju požarov. Vsi skupaj zbrani smo se lahko tako za kratek čas popolnoma vživeli v vlogo gasilcev in imeli priložnost prižgati tako intervencijske luči kot same sirene. Doživetje je bilo nadvse zanimivo, nepozabno in prepričani smo, da bo v prostorih vrtca ali zunaj, še nekaj časa slišati zavijanje siren iz ust otrok in prepoznati simbolno igro gasilcev.

Zapisal: Nenad Vranešević, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost