Skoči na glavno vsebino

Skupina otrok skupaj z vzgojiteljicama iz enote Živ žav (oddelek Zvonček) je v mesecu novembru sodelovala na natečaju podjetja Hofer in Medex z naslovom »Deluj eko – ohrani čebelo in smreko«. Namen natečaja je otrokom čimbolj približati svet narave in čebel. Otroke smo na njim zanimiv način spodbujali k razmišljanju o tem, kakšen je čist, zdrav in lep gozd ter kako pomembne so čebele za življenje in okolje, v katerem živimo. V ta namen smo otroke povabili v senčno gledališče, kjer smo jim strokovni delavci pripravili poučno in njihovi starosti prilagojeno zgodbico z naslovom »Medena zgodba« (idejna zasnova A. Selčan in B. Jezovšek), preko katere so skupaj z dečkom Ferdom in kranjsko sivko spoznali pot nastanka medu. Prav »Medena zgodba« nam je v oddelku služila kot rdeča nit pri oblikovanju in nastajanju »Eko smreke«.

Ponosni in veseli smo, da nam je z izvirno idejo in skupno dobro voljo uspelo prepričati interno komisijo, sestavljeno iz predstavnikov obeh organizatorjev.

Naša »Eko smreka« bo tako v mesecu decembru krasila P. E. trgovine Hofer na Teharski cesti v Celju.

Dostopnost