Skoči na glavno vsebino

Na pustni torek, na dan ko oživijo različne maske, je bilo v našem vrtcu izredno živahno ter norčavo vzdušje. Seveda si prizadevamo, da tovrstna rajanja potekajo skozi celotno šolsko leto, pa vendar je v času pustovanja le nekoliko drugače.  Tako smo v vrtec povabili kralja Matjaža in kraljične Alenčice ter si ogledali pravi grajski ples. Prisrčnim otroškim maskam smo v obliki senčnega gledališča predstavili različne vrste mask na malo drugačen način. Na ta dan so se določeni odrasli odeli v oblačila, ki so jih nosili v starih časih, v večini pa so bili prisotni različni pravljični ali risani liki. Skratka, bilo je razgibano dopoldne, še vedno, kot tudi leta poprej, pa smo namenili največjo pozornost našim otrokom oz. našim najmlajšim maskam. Želimo si, da bi tudi v prihodnje doživeli čim več takšnih norčavih trenutkov, trenutkov ko dopustimo domišljiji odprta vrata na stežaj.

Dostopnost