Skoči na glavno vsebino

Tradicionalna spomladanska čistilna akcija je poziv vsem občanom, da po svojih zmožnostih naredijo nekaj za okolje, za katerega smo soodgovorni vsi. Namen akcije je okoljsko ozaveščati najmlajše, mladino in tudi starejše ter tako spodbujati prostovoljstvo.

V imenu Mestne občine Celje vas vabimo k sodelovanju v okviru tradicionalne spomladanske akcije čiščenja okolja, ki bo potekala v sredo, 29. aprila 2020.  Vabimo vas, da se v svoji sredini udeležite in tako po svoji moči prispevate, da bo naše okolje lepše, čistejše in bolj urejeno. Prav je, da smo vzor ostalim in da dokažemo, da imamo odgovoren odnos do okolja – tudi v teh časih, ko smo doma.

Zbirna mesta bodo ob 9. uri pred uradnimi prostori krajevnih skupnosti in mestnih četrti. Tam boste dobili vse potrebne informacije (tudi vrečke in rokavice). Prosimo vas, da med čistilno akcijo dosledno upoštevate ukrepe za zajezitev koronavirusa in s tem poskrbite za svojo varnost in varnost ostalih.

Zaradi varnosti upoštevajte tudi ostala priporočila:

  • ob najdbi ostrih predmetov (odpadne pločevinke, razbito steklo) je potrebno ravnati pazljivo, da preprečimo morebitne vreznine;
  • injekcijskih igel, nevarnih odpadkov, kot so posode s kemikalijami, posode ali steklenice z neznano vsebino ali kakršnihkoli drugih odpadkov, ki bi lahko bili nevarni, sami ne odstranjujemo, ampak o najdbi obvestimo osebo, ki sprejema in usmerja prostovoljce;
  • azbestnih odpadkov (npr. salonitne plošče, kosi azbestno cementnih cevi, azbestni izolacijski materiali) prav tako ne odstranjujemo. Tudi o najdbi teh odpadkov obvestimo osebo, ki usmerja prostovoljce;
  • na javnih površinah, v gozdovih in na brežinah vodotokov pobiramo smeti, embalažo, kosovne odpadke in mešane komunalne odpadke.

Ravnateljica, Mateja kobal

 

Dostopnost