Skoči na glavno vsebino

29. februarja obeležujemo svetovni dan redkih bolezni. Ob tej priložnosti društvo Viljem Julijan izvaja projekt »Srčna pisma za male borce«, kateremu smo se v letošnjem letu pridružili tudi odrasli in otroci iz Vrtca Zarja.

Namen projekta je spodbujanje in sprejemanja različnosti, empatije in solidarnosti ter širjenje zavedanja o redkih boleznih ter socialna podpora otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam.

Ob nastajanju srčnih pisem smo se pogovarjali o različnih boleznih ter ob fotografijah spoznavali otroke, za katere smo izdelali srčna pisma. Prepričani smo, da smo jim s to gesto polepšali dan, vnesli nekaj vedrine in veselja v vsakdanjik ter se dotaknili tudi src njihovih družin. Vsak zase je prispeval majhen košček sreče, a skupaj smo naredili VELIKO.

S srcem za srca malih borcev.

O samem projektu si lahko preberete TUKAJ.

Ravnateljica, Mateja Obrez

Dostopnost