Skoči na glavno vsebino

Ob priložnosti svetovnega dneva redkih bolezni izvajamo projekt »Srčna pisma za male borce«, ki je namenjen podpori otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam. 

Namen projekta je spodbujanje sprejemanja različnosti, empatije in solidarnosti, širjenje zavedanja o redkih boleznih ter socialna podpora otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam. V projektu je do sedaj sodelovalo že več sto vrtcev in šol iz celotne Slovenije ter številni posamezniki in organizacije, pri tem pa smo malim borcem poslali že več kot 30.000 pisem. Srčna pisma vsako leto napolnijo srca otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam, ki se jih zelo razveselijo. Spodaj si lahko preberete nekatere odzive otrok in družin.

Tudi letos smo se projektu pridružili v našem vrtcu, nekaj foto utrinkov pa si lahko pogledate v galeriji. 

Strokovni delavci Vrtca Zarja

 
Dostopnost