Skoči na glavno vsebino

Preko gibalne igre Tri majhne žabice so otroci prvega starostnega obdobja (oddelek 1–2 leti) razvijali gibalne sposobnosti in se pri tem izražali z različnimi kretnjami ter gibi telesa. Prav tako so spoznavali odnose in položaje med deli telesa ter s tem razvijali stabilnost in koordinacijo oziroma skladnost gibanja. Uvodna motivacija pri tej dejavnosti je bila slikanica Lačna žabica, ki smo jo pred izvedbo gibalne dejavnosti večkrat prebrali in podoživeli. Pomembna so bila tudi ostala sredstva, ki so otroke še dodatno motivirala (simbolizacija mlake, luže iz šumečega papirja, naglavni trakovi žabic, obroči s trakovi, lutka žabe …). Plesni in gibalni motivi v igri so otrokom predstavljali izziv, saj so otroci preizkušali svoje zmožnosti obvladovanja telesa. Otroke so določeni plesni in gibalni motivi zelo zabavali in jih motivirali za naslednje dejavnosti.

Zapisali: Janja Koštomaj in Sanja Šurbek

Dostopnost