Skoči na glavno vsebino

December je tako kot marsikje drugje, tudi v našem vrtcu mesec čarobnosti, pričakovanj in presenečenj, še posebej, ko se po hodnikih in igralnicah slišita praznična glasba in otroški smeh ter vije vonj po piškotih, ki temu času doda še poseben čar.

V teh prvih dneh pravljičnih dogodkov, ki se vrstijo po vseh oddelkih enote Živ žav, pa nas poleg vsega lepega in prijetnega razveseljuje tudi Sneguljčica s svojimi prijatelji palčki. Ravno lepota človeških vrednot, ki temelji na medsebojnem sodelovanju in občutku za sočloveka, ponazarja tovrstne pravljične like iz nam že znane zgodbe o deklici, ki je postavljena v sodobni čas, v katerem nam večkrat primanjkuje časa za tiste drobne trenutke, ki jih namenjamo nam ljubim ljudem.

Marsikatero dopoldne in popoldne si tako popestrimo z domišljijsko obarvanimi dejavnostmi kot so, skupna krasitev našega osrednjega prostora, prepevanje prazničnih pesmi, izražanje skozi gib, kreativno ustvarjanje praznične dekoracije, izvedba edinstvene predstave tako za majhne kot malo večje otroke, pa peka piškotov v družbi očeta peka ob pomoči čarobnega recepta ene od naših babic …

Pravljični december se za nas tako začenja vedno znova in znova, vsak dan je kot poseben praznik in še vedno se veselimo novih dogodivščin, ki so pred nami ob pripravah na najdaljšo noč v letu.

Urška Mastnak, dipl. vzg.

Dostopnost