Spet se približuje 11. april, praznik našega mesta. Takrat otroci vrtcev in šol razgibajo možgane, ošilijo svinčnike in na papir prenesejo svojo ustvarjalnost. Letošnja tema so gasilci, saj v našem mestu obeležujemo 150 let gasilstva, v mesecu juliju pa bo potekala tudi Gasilska olimpijada. Otroci oddelka Balon, ki so letos sodelovali pri ustvarjanju, so se odločili, da bodo na plakat narisali gasilski avto, vsak pa ima v sebi tudi željo, da bi postal gasilec – pomagal ljudem in živalim. Vzgojiteljica, Anita Zupanc je tudi letos prispevala simpatično pesem:

GASILEC BOM!

Včasih v vrtcu postanem gasilec,

ker vidim v daljavi, da nekaj gori,

tam pri peskovniku, mimo gugala,

zdi se mi resno in da se mudi.

In vzamem – majhno čelado in majhno obleko,

na znački se sveti moje ime,

je takšna pač reč, prišepnem vam tiho,

ker majhen sem sam, sta prav mi obe.

Pa majhen še avto, poganja ga sreča,

sirena sem jaz, ko zatulim na glas:

»Umakni se, hitro, na nujni sem vožnji,

za druge norčije zdaj ni pravi čas!«

In spet ista zgodba!

Kot vedno je Tinka,

tako sem ji všeč, da ji srček gori,

ji majhen poljubček pritisnem na lička,

saj pravi gasilec prav vse pogasi.

Zapisala: Suzana Križanec, mentorica otrokom ob ustvarjanju plakata iz enote Iskrica

Prispevek na spletni strani Mestne občine Celje na temo ustvarjanja plakatov si lahko ogledate TUKAJ.

Povezava do MESTNEGA časopisa, april 2022, TUKAJ.