»Človek je del družbenega okolja, v katerem raste, živi in deluje. Da bi lahko otroci sodelovali z okoljem, vplivali nanj in ga pozneje aktivno spreminjali, morajo postopoma spoznati bližnje družbeno okolje in hkrati dobivati vpogled v širšo družbo. Poleg vključevanja v lastno kulturo in nacionalno tradicijo je potrebno že zgodnje seznanjanje z drugimi kulturami in civilizacijami, ki nudi osnovo za vzgajanje medsebojne strpnosti in spoštovanja drugačnosti.« (Kurikulum za vrtce, 1999)

——————————————————————————————————————————————————————————-

Deklica Metka je na potovanju izgubila zajčka Feliksa. Le kje se potepa, gotovo ga je strah?

V enoto Živ žav je prispelo pismo, naslovljeno na otroke. Kar srce jim je poskočilo, ko so skupaj odpirali pismo. Feliks je na potovanju okoli sveta. Oglasil se nam je iz deževnega Londona, to je glavno mesto Velike Britanije! Obiskal je kraljico v palači, opazoval kraljevo stražo, se vozil z dvonadstropnim angleškim avtobusom, se udeležil čajanke in obenem osvojil precej novih angleških besed.

Otroke je njegovo potovanje tako navdušilo, da z veseljem pričakujejo še ostala pisma, ki jih bo poslal …