Dragi otroci, spoštovani starši in sodelavci Vrtca Zarja,

polni pričakovanj, strokovnih izzivov in želja vstopamo v novo šolsko leto. Ali se bomo znali približati otroku/om, razviti pravo mero zaupanja med zaposlenimi in s starši?

Verjamem in zaupam zaposlenim, da se bomo vsem otrokom, posebej pa novincem, ki prvič vstopajo v vrtec, s svojo srčno kulturo in strokovnim ravnanjem uspeli približati tako, da nas bodo sprejeli.

Vemo, da šele takrat, ko se otrok počuti sprejetega in varnega, lahko v novem okolju zaživi v vsej svoji biti. Šele tedaj se bo vključil v igro z vrstniki in odraslimi.

Da pa nam bo uspelo, potrebujemo vaše zaupanje, spoštovani starši. Otrok namreč čuti vašo sprejetost/nesprejetost vrtca kot institucije.

Zato, starši in sodelavci – gradimo na medsebojnem zaupanju, spoštovanju in odprtem dialogu.

Vsem skupaj želim zadovoljno, ustvarjalno in uspešno šolsko leto 2015/16:

• otrokom, da bodo z radostjo v srcu prihajali v vrtec,
  • zaposlenim, da boste uživali v svojem poslanstvu in otrokom z bogatim učnim okoljem spodbujali njihove razvojne potenciale,
  • vam staršem pa dobro sodelovanje in vključevanje v naš proces življenja in dela v vrtcu.

Vaša ravnateljica, Marija Grešak