Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 17. 9. 2015, smo skupaj z otroki in starši dveh oddelkov 3-5 let starih otrok (Češnja in Hruška) iz enote Mehurček, doživeli prijetno popoldansko druženje. Pot nas je vodila od vznožja Pelikanove poti do Starega gradu. Družbo nam je delala tudi naša prijateljica Zobomiška. Že na začetku je poskrbela za presenečenje – pripravila nam je orientacijski zemljevid s petimi postajami. Na njih so se vrstile naloge s poučnimi vprašanji, na katera so otroci z veseljem odgovarjali. Tudi samo pot so z lahkoto premagovali in kot bi mignil smo bili na cilju. Otroci so si v spremstvu staršev najprej ogledali Stari grad, nato pa preizkušali v zabavnih grajskih igrah (npr. tek v hrib in kotaljenje navzdol, igre z žogo, vlečenje vrvi, sabljanje).

Tako smo preživeli lepo, aktivno in sproščeno popoldne. Zadovoljni in nasmejani otroci so nam navaden dan spremenili v nekaj čarobnega. Odločili smo se, da si bomo takšne dni še velikokrat »pričarali«.

Zapisala: Regina Jernejc

Dostopnost