Skoči na glavno vsebino

V petek, 23. novembra, smo otroci, starši in vzgojiteljici iz enote Mehurček, obiskali drevesno hiško v Mestnem gozdu.  Izhodiščna točka našega pohoda je bila pri Meškovem studencu. Po gozdni poti, kjer smo sproti opazovali naravo, drevesa ter poslušali ptičje petje, smo po dobrih dvajsetih minutah prišli do drevesne hiške, kjer nam je prijazna gospa iz Mestne občine Celje v sodelovanju z Zavodom za gozdove Slovenije, odprla hiško in nam predstavila projekt. Otroci so z zanimanjem poslušali kako je hiška nastajala, kakšne so njene značilnosti ter jo nato dodobra raziskali. Ko so potešili iskrice radovednosti, so bili nad hiško navdušeni.

Prav tako pa so bili otroci navdušeni nad čisto pravo tržnico, ki smo jo postavili pod drevesno hiško in simbolno igro Tržnica. V vrtcu smo si v predhodnih dejavnostih izdelali bankomat, bančne kartice in cenik, za denar pa smo uporabili zamaške plastenk. S sabo smo prinesli sadje (grozdje, jabolka, slive in hruške) ter kuhan kostanj. Vse te dobrote so lahko otroci nato »kupili« na tržnici.  Seveda brez pesmi Kako ujameš drevo (Tinke Bašič), ki so jo otroci deklamirali staršem, ni šlo. Sledila je igra na igralih, kjer so otroci preizkušali svoje gibalne sposobnosti.

Počakali smo, da se je spustil mrak, nato pa s svetilkami, mirno in prevzeto, odšli nazaj proti Meškovem studencu.

Preživeli smo čudovito, aktivno in poučno popoldne, ki se je prevesilo v čaroben in mističen večer.

Zapisala: Regina Jernejc, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost