Prišel je prvi poletni dan in z njim pravo poletje. Prebudil je poletno vilo Jadranko, ki je priletela iz prekrasnega sončnega Jadranskega morja. Z otroki je priklicala sončne žarke in poskrbela, da je začelo sonce močno pripekati. Otrokom je natrosila obilo koristnih nasvetov, kako se varno zaščititi pred žgočim soncem.

Njeno poučno kramljanje na temo »Varno s soncem«, je zmotil igriv morski navdušenec škrat Morska brada. V veselje vseh otrok nas je opozoril, kaj vse potrebujemo za pravo poletno zabavo – sonce, vodo, glasbo in obilo dobre volje.

Vila Jadranka in škrat Morska brada sta tako sklenila, da se poletje v Vrtcu Zarja resnično lahko prične.

Nataša Koštomaj, mag. umetnosti, vzg. predšol. otrok in Benjamin Jezovšek, vzg. predšol. otrok