Skoči na glavno vsebino

Prvi septembrski dnevi, ko se prostori v vrtcu napolnijo z otroškim smehom in klepetanjem o poletnih mesecih, polnih zanimivih dogodivščin, so za nami.

V mesecu septembru smo se posvečali odnosom (otrok – otrok, otrok – odrasel) in medsebojnem spoznavanju. Dosti časa smo namenili razgovorom o prijateljstvu, dogovarjanju, reševanju konfliktov na konstruktiven način, brez uporabe fizične sile. Govorili smo o samostojnosti in pozitivni samopodobi, ki je ključna za razvoj otrokove osebnosti. Veliko časa smo namenili skrbi za osebno higieno, kulturi prehranjevanja ipd., kar so otroci dobro osvajali tekom dnevne rutine. Veliko smo se igrali tudi socialne igre, preko katerih so otroci spoznavali drug drugega ter krepili medsebojne prijateljske odnose. Čas smo namenjali predvsem prosti neusmerjeni igri: odkrivanju in raziskovanju in barvitemu ustvarjanju.

Na vrata pa že trka barvita jesen …

Dostopnost