Skoči na glavno vsebino

Praznični mesec december v enoti Ringa raja vsako leto znova postreže s pestro paleto dejavnosti.

Otroci oddelka 5-6 so se v začetku meseca odzvali prijaznemu povabilu dijakov predšolske vzgoje Gimnazije Celje Center ter se udeležili Gibalnih uric. Osnovni namen le-teh je, da si otroci razvijajo motorične sposobnosti in koordinacijo, hkrati pa se skozi usmerjene igre v skupini seznanijo s  kolektivnim sodelovanjem. Otrokom so dijakinje predstavile osnovne oblike gibanj skozi igro. Na Gibalnih uricah so se sprostili, zabavali in razgibali, srečali pa so se tudi z različnimi ovirami ter poligoni, zasnovanimi na osnovnih elementarnih oblikah gibanja (plazenje, hoja, tek, poskoki).

Tudi Herman lisjak nas je v teh prazničnih dneh povabil v svoj brlog, kjer smo rajali na njegovi čajanki in krasili praznično smrečico. Otroški pevski zborček je s svojim ubranim petjem razveselil starejše občane Mestne četrti Gaberje in jim tako pričaral nekaj tistih čarobnih trenutkov. V enoti sta nas obiskala tako pek Mišmaš kot gospod s sivo kučmo, Dedek Mraz.

Z Mišmaševim koncertom pevskega zborčka pa smo tako nekako dodali tisto piko na i v prazničnem decembru:

»Prav na koncu Mišje vasi je stala lepa, stara hiša. Nad njenimi vrati je visel napis: Pekarna Mišmaš. V tej hiši se je pek Mišmaš z miškami pripravljal na praznike. Pekli so praznične dobrote, krasili dvorano in pripravljali praznično mizo z različnimi dobrotami. Na praznovanje so povabili starodavno ljudstvo, da so jim zapeli božične pesmi. Ker so bile letos miške zelo ustvarjalne, jim je Mišmaš izpolnil praznične želje: »Na božično noč na nebu prva zvezdica zasije, rumena miška, daj zaupaj željo, ki v tebi bije – naj zapade beli sneg, tako da jutri zgodaj zjutraj bo pobelil strmi breg. Siva miška zaželi si tople, sladke pite, tako velike, da po njej vse miške bodo site. Črna miška si želi božično jelko okrašeno, večjo kot najvišji grad, bleščečo in zeleno. Bela miška si želi, da vsi otroci skupaj zapeli bi.«

Za konec pa le še skupna želja vseh strokovnih delavcev enote, ki naj vas/nas  spremlja vse dni novega leta:

»Naj želje prebudijo vse dobro v nas, da z upanjem stopimo v novoletni čas. Naj se odprejo dlani, da razvedrijo vse ljudi in naj bo to najlepše leto z obilico sonca, z mnogo sreče prežeto.«

Dostopnost