Skoči na glavno vsebino

Otroci in vzgojitelji iz posameznih skupin Vrtca Zarja (Baloni, Ptički, Sončnica, Ciklama in Maki) so se tako kot leta poprej tudi v letošnjem jesenskem času prijavili na natečaj »Deluj eko – ohrani čebelo in smreko«, ki ga že vrsto let organizira podjetje Hofer v sodelovanju z Medexom.

Osrednja tema natečaja je bila razmišljanje o tem, kakšen je zdrav, lep in čist gozd, ki ponuja ustrezen prostor vsem prebivalcem, tudi čebelam. Kot spodbuda za razmišljanje in intenzivno poglabljanje o tovrstni tematiki so bile poleg že znanih dejstev ter raziskav s tega področja tudi slovenske pravljice (Dnevnik čebelice Medke, Mojca Pokrajculja) in pesmi za otroke (Ciciban in čebela). Otroci so ob pomoči odraslih na osnovi izkušenj in doživetij ustvarili oz. oblikovali eko smrečico in tako ponovno dokazali svojo odgovornost do bližnjega okolja, gozda in čebel.

Ob zaključku natečaja je bila med nagrajenci izbrana eko smrečica oddelka Baloni. V času prazničnega decembra je razstavljena v PE Teharje.

Strokovni delavci oddelkov Baloni, Ptički, Ciklame, Sončnica in Maki.

 

Dostopnost