Skoči na glavno vsebino

Z zapeto slovensko himno smo v enoti Ringa raja uvodoma počastili 8. februar, slovenski dan kulture. Ker zna biti Prešernova poezija za šolskega, predvsem pa za predšolskega otroka težje razumljiva, smo z vsebino prireditve želeli le-to približati otrokom na prijazen in igriv način. S pomočjo simbolizacije smo prikazali/ustvarili pomembnejše kulturne ustanove v Celju, z igro vlog pa sta se spopadla strokovna delavca enote v vlogi Franceta Prešerna in zale Uršike. Ob deklamiranju lahkotnejših Prešernovih tekstov sta se sprehodila po celjskih ulicah in pred hram kulturnega življenja (muzej, knjižnica, gledališče) povabila otroke, ki so se predstavili z rajalnimi igrami, pesmijo in deklamacijami. Prireditev so obiskali starši in stari starši, katerim smo ob koncu podarili še Prešernove fige … simbolno, pač. 

Aleksandra Conradi, dipl. vzg.

no images were found

 

Dostopnost