Skoči na glavno vsebino

V sklopu meseca družine smo se v vrtcu pogovarjali o svojih družinah. Poimenovali smo družinske člane, si ogledovali fotografije, risali oz. slikali svojo družino, se igrali igre vlog … Družina pa niso samo starši, bratje in sestre, ampak tudi stari starši – dedki in babice, ki imajo izjemno pomembno vlogo v življenju svojih vnukov. Ker se dobro zavedamo pomena kvalitetnega druženja in skupaj preživetega časa, smo dedke in babice tokrat povabili v vrtec na sproščeno, zabavno in razigrano druženje.

Po uvodnem pozdravu vzgojiteljic, so se otroci v družbi starih staršev preizkusili v raziskovanju in preizkušanju v različnih gibalnih dejavnostih. Tako so izvajali v met žog skozi obroče, v ciljanju žog na gol, v vožnji z poganjalci, v spuščanju po toboganu in spretnostnem poligonu. Sami so prehajali iz dejavnosti na dejavnost, si pomagali, se spodbujali, opazovali druge, hkrati pa upoštevali in sledili navodilom vzgojiteljic. Sledilo je rajanje in prepevanje ob zvokih klavirske harmonike, kjer so se ob različnih otroških pesmicah stari starši skupaj z vnuki poveselili še na malo drugačen način. Prijetno vzdušje je popestrila še mamica, ki je igrala na diatonično harmoniko in tako še dodatno popestrila naše druženje. Ob zaključku je tako po igrišču vijugala kača veselih, pojočih, smejočih in razigranih dedkov, babic, vnukov, vnukinj in vzgojiteljic. Z zadovoljnimi nasmehi na obrazu, iskrenimi stiski rok in prijaznimi besedami so vsi skupaj odhajali domov v upanju, da jih naslednje leto zopet povabimo v vrtec.

Zapisala: Nina Gajšek

 

 

Dostopnost