Skoči na glavno vsebino

Spoštovani starši,

seznanjamo vas z uradno informacijo vezano na Odredbo o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (ur. l. RS-19/2020), da se zaradi širitve okužbe z virusom COVID-19 in razglašene epidemije s ponedeljkom, 16. 3. 2020, predvidoma za obdobje 14 dni (do  vključno 29. 3. 2020), zapira Vrtec Zarja.

V tem času tudi ne bomo dosegljivi na telefonskih številkah po posameznih enotah. Za vse informacije se obrnete na elektronski naslov vrtca: vrtec.ce-zarja@guest.arnes.si in na telefonsko številko 03 42 66 410 med 7.00 in 15.00.

Od ponedeljka, 16. marca 2020 dalje bo varstvo za že vključene otroke v celjske javne vrtce, katerih starši potrebujejo nujno varstvo, zagotavljal Vrtec Tončke Čečeve v enoti Gaberje (rumena hiša), Mariborska 43, Celje. Delo bo organizirano v izmenah (dopoldne, popoldne) od 5:30 do 20:30 ure. Če se bo situacija zaostrovala, pa bomo po potrebi poslovali tudi med vikendom oz. 24 ur. Potrebam staršev se bomo sproti prilagajali.

Dežurno varstvo bomo izvajali, če bo prijavljenih vsaj 5 otrok. Starše, ki so otroke že prijavili, bomo o tem obvestili v nedeljo, 15. 3. 2020, do 10. ure.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. To so starši, ki delajo v tistih sektorjih, ki so potrebni za delovanje države: zdravstvo, energetika, oskrba, komunala  in varnost.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne – nujnih del,…), drugi pa v navedenih poklicih, MORA BITI OTROK DOMA.

Da bomo IZREDNO DEŽURSTVO pod POSEBNIMI POGOJI lažje organizirali vas prosimo, da nas obvestite o morebitni PRISOTNOSTI vašega otroka na e – naslov vrtec.toncke.ceceve@siol.net do sobote, 14. 3. 2020, do 20. ure. Ob prihodu v vrtec, morate starši predložiti potrdilo/izjavo delodajalca (TUKAJ) , če ne, otroka v vrtec NE bomo sprejeli.

IZPOLNJEN OBRAZEC ZA PRIJAVO PRISOTNOSTI OTROKA V DEŽURNI ENOTI, nam pošljite na e- naslov vrtec.toncke.ceceve@siol.net (Obrazec za prijavo)

Starši, ki varstva s 16. 3. 2020 še ne potrebujete, pa ga boste morebiti zaradi delovne obveze potrebovali kasneje, nam to sporočite vsaj en dan prej (do 17. ure), preden bi morali pripeljati otroka v vrtec. Tudi za te starše veljajo enaka pravila, ki so omenjena zgoraj.

V vrtcu bomo uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Zdravstveno stanje otrok bomo preverjali pri prihodu v vrtec. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

Prosimo vas, da z VSO SKRBNOSTJO presodite, ali vrtec zares potrebujete, ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

Vsa obvestila o nadaljnjem poslovanju vrtca in ostalih podrobnostih bomo objavljali na spletni strani vrtca: www.vrtec-zarja.si

Vljudno prosimo za razumevanje in vas prosimo, da ste predvsem odgovorni do svojega zdravja in zdravja soljudi ter da ravnate v skladu z navodili za preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni in aktualnimi priporočili NIJZ.

Ravnateljica, Mateja Kobal

 

Sporočilo za medije (posredovano s strani Mestne občine Celje, 13. 3. 2020) – Varstvo za otroke celjskih osnovnih šol in vrtcev TUKAJ

Slovenija je na podlagi 7. člena zakona o nalezljivih boleznih zaradi naraščanja števila okužb s koronavirusom v četrtek, 12. 3. 2020 razglasila EPIDEMIJO.   TUKAJ

S klikom na link do vseh informacij v zvezi s koronavirusom TUKAJ.

Dostopnost