Skoči na glavno vsebino

Prijetno sončno dopoldne smo ob TEDNU OTROKA v enoti vrtca Mehurček popestrili z organizirano športno prireditvijo. Zavedamo se, da je ob našem vrtcu prelepo igrišče, ki nam s svojo velikostjo, urejenostjo in preglednostjo omogoča pripravo zanimivih dogodkov. Tako smo pripravili športno prireditev za otroke prvega in drugega starostnega obdobja. Po celotnem igrišču smo pripravili postaje z gibalnimi nalogami. Tako smo preskakovali ovire, ciljali na koš, skakali na blazino, vlekli vrv, vozili skiroje … Pri nekaterih nalogah pa so otroci morali pokazati tudi določene specifične spretnosti kot so nošenje jesenske buče, prenašanje kostanja na časopisnem papirju, ipd.

Našo gibalno dopoldne smo popestrili z zabavno in poskočno glasbo, že lep čas pa je v naši navadi, da druženje zaključimo s skupnim plesom Zarjinega športnika, ki nas povezuje že vrsto let.

Zapisal, Gregor Rak, dipl. vzg.

Dostopnost