Skoči na glavno vsebino

Tradicija pusta sega že v pred kristjansko dobo, saj so praznike, ko so se šemili, poznali že stari Rimljani. Nošenje mask se je kljub nasprotovanju cerkve nadaljevalo tudi po pokristranjenju. Upor je prenehal po 10. stoletju in od takrat pustni teden predstavlja čas, ko se z veseljem našemimo in udeležimo različnih zabav in plesov v maskah. Pustno dogajanje se zaključi s pepelnično sredo, ki nastopi dan po pustnemu torku in takrat se prične post pred veliko nočjo.

Jedi, ki pustni čas najbolj zaznamujejo, so narejene iz ocvrtega testa. Glavni so seveda krofi, ki so bili prvotno brez kakršnega koli nadeva, danes pa jih poleg značilnega marmeladnega lahko najdemo tudi s čokoladnimi, orehovimi in še mnogimi drugimi nadevi.

Pustnemu vzdušju in rajanju, kjer seveda ni manjkalo niti slastnih krofov, smo se predali tudi v našem vrtcu. Nekaj utrinkov si lahko ogledate v spodnji galeriji.

 

 

 

 

 

 

Dostopnost