Skoči na glavno vsebino

GREGORJEVO, KI GA PRAZNUJEMO 12. MARCA NAZNANJA ZAČETEK DALJŠIH DNI IN SLOVO OD TEME. PO LJUDSKEM IZROČILU JE VELJALO, DA SE NA TA DAN ŽENIJO PTIČKI, SAJ JE BIL TO VČASIH PRVI SPOMLADANSKI DAN.

Tudi v Vrtcu Zarja smo se pogovarjali o Gregorjevem, izdelovali ptičke in ladjice iz papirja, seveda po svojih zmožnostih, si z njimi okrasili igralnice, garderobe ter razveselili mimoidoče. 

Nekaj skupin je ladjice ali gregorčke spustilo v Koprivnico in jih opazovalo kam jih nosi tok vode ter kaj se bo z njimi zgodilo. Gregorčki so bili narejeni iz materiala, ki ne onesnažuje okolja, saj se zelo trudimo skrbeti za naš platen, da bi ostal čim bolj “zdrav”.

Skupina starejših otrok iz enote Iskrica pa se je ob spremljavi harmonike sprehodila po MČ Lava. Med potjo so veselo prepevali in mimoidočim razdelili ptičke, jim zaželeli lep dan ter jim pričarali nasmeh na obraz. 

Dostopnost