Skoči na glavno vsebino

V sredo, 26. 4. 2023 smo v enoti Ringa raja pripravili srečanje za babice in dedke na temo “Bilo je nekoč”.

Strokovni delavci smo oblekli oblačila naših babic in dedkov, v njihovi zakladnici spominov iz preteklosti pa smo pobrskali tudi za mnogimi predmeti, ki smo jih uporabili za dekoracijo. Najprej smo babice in dedke pozdravili s Kekčevo pesmijo, nato pa jih povabili na različne gibalne aktivnosti in delavnice, s katerimi smo se vsi skupaj vrnili v preteklost. Izdelovali smo punčke iz cunj, ustvarjali ladjice in kapice iz časopisnega papirja, sejali in sadili zelenjavo, cvetlice in začimbe, se preizkusili v igri križci in krožci, izdelani iz naravnega in odpadnega materiala ter si ustvarili ropotulje. 

Prav tako smo se igrali različne stare rajalne igre, gibalno igro Ali je kaj trden most ter uživali v igri z nestrukturiranim materialom.

Za presenečenje pa so naše zlate babice in dedke, vnučki povabili še v fotografski kotiček iz preteklosti, kjer so se ustvarili novi spomini ter na ogled likovne razstave ob krošnji japonske češnje, ki nas je presenetila s pravljično preprogo.

Srečanje se je skoraj prehitro zaključilo in polni prijetnih vtisov smo se poslovili do naslednjič.

Zapisala: Anita Zupanc, dipl. vzg. 

Dostopnost